STREAM
Ενεργό:1ημέρες| Ενημερώσεις:26

Συνεχής κάλυψη
22/05/2008 - 20:42VIDEO

* Σε έναν συγκλονιστικό τελικό νίκησε την Τσέλσι με 6-5 στα πέναλτι. Ισόπαλος 1-1 ο κανονικός αγώνας και η παράταση.* Ο Ολυμπιακός κέρδισε το Μαρούσι με 64-63 και προκρίθηκε στον τελικό των πλέι οφ του πρωταθλήματος μπάσκετ.

ΑΠΕ-ΜΠΕ
22/05/2008 - 15:17VIDEO

Την κατάκτηση του τροπαίου του Τσάμπιονς Λιγκ πανηγυρίζει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Η ομάδα του Αλεξ Φέργκιουσον επικράτησε την Τετάρτη 6-5 στα πέναλτι της Τσέλσι, στον τελικό της διοργάνωσης που έγινε στο «Λουζνίκι» της Μόσχας. Είναι η πρώτη φορά που κερδίζω έναν σπουδαίο αγώνα στην διαδικασία των πέναλτι. Η Τσέλσι στάθηκε τυχερή στην φάση της ισοφάρισης, όμως ήταν καλύτερη στο δεύτερο ημίχρονο. Είναι φανταστικό, δικαιούμασταν την νίκη», δήλωσε ο προπονητής της Μάντσεστερ, Αλεξ Φέργκισον.

Reuters
22/05/2008 - 13:22ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Ο Michael Essien, της Τσέλσι, σταματά με φάουλ τον Cristiano Ronaldo.

REUTERS
22/05/2008 - 13:20ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Από τον τελικό δεν έλειψε η ένταση ανάμεσα στις δύο ομάδες.

REUTERS
22/05/2008 - 13:17ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Ο τερματοφύλακας της Μάντσεστερ Edwin van der Sar πανηγυρίζει.

REUTERS
22/05/2008 - 13:14ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Οπαδός της Τσέλσι κρυφοκοιτάζει την τηλεόραση κατά τη διάρκεια της εκτέλεσης των πέναλτι, σε παμπ στο Λονδίνο.

REUTERS
22/05/2008 - 13:11ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ

Απογοήτευση για τους παίκτες της Τσέλσι μετά το τέλος του 53ου τελικού του Κυπέλλου Πρωταθλητριών.