Κάτι «τρέχει» με τη Γιουβέντους

Σάββατο, 02 Φεβρουαρίου 2019 23:58
UPD:03/02/2019 15:20
REUTERS/MASSIMO PINCA

Πριν από μερικές ημέρες η Αταλάντα την υποχρέωσε σε οδυνηρή ήττα (0-3) και αποκλεισμό από το Κύπελλο Ιταλίας, απόψε ήταν η Πάρμα που σκόραρε άλλα τρία γκολ απέναντι στη Γιουβέντους για την 22η αγωνιστική του καμπιονάτο.

Οι πρωταθλητές προηγήθηκαν 2-0 και 3-1 στην έδρα τους απέναντι στους «παρμέντσι», όμως δεν κατάφεραν να τους νικήσουν παραχωρώντας ισοπαλία 3-3 και επιτρέποντας στη Νάπολι, που νίκησε 3-0 (25΄ Μίλικ, 26΄ Ινσίνιε, 89΄ Βέρντι) να μειώσει στους 9 βαθμούς.

Ο Ρονάλντο (36΄) και ο Ρουγκάνι (62΄) έγραψαν το 2-0, μείωσε ο Μπαρίλα στο 64΄ αλλά ο CR7 έκανε το 3-1 στο 66΄ και όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι είχε τελειώσει. Ο Ζερβίνιο όμως μείωσε εκ νέου στο 74΄, για να δώσει το βαθμό ο ίδιος στην ομάδα του, στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον ίδιο

Σε άλλο αγώνα η Έμπολι αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 (45΄, 52΄ Καπούτο - 31΄ Γκιατσιρίνι, 45΄ Στεπίνσκι) στην έδρα της με την ουραγό Κιέβο.