LIVE: Βέλγιο-Αγγλία 2-0

Σάββατο, 14 Ιουλίου 2018 16:00
Updated:18:51
REUTERS/DYLAN MARTINEZ

Λεπτό προς λεπτό ο «μικρός τελικός» του Μουντιάλ 2018, ανάμεσα στο Βέλγιο και στην Αγγλία.

18:51Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Τέλος στο ματς. Το Βέλγιο επικρατεί με 2-0 της Αγγλίας στο «μικρό τελικό» και κατακτά για πρώτη φορά στην Ιστορία του την 3η θέση σε Μουντιάλ. Μενιέ και Αζάρ οι σκόρερ των «κόκκινων διαβόλων». Καληνύχτα σας.

90΄+3 Κίτρινη στον Βίτσελ.

18:42Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Ο Ντέλε Αλι στο 84΄ παίρνει την θέση του Λόφτους-Τσικ

18:40Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Βέλγιο-Αγγλία 2-0

Ο Αζάρ «κλειδώνει» τη νίκη για τους Βέλγους με κοντινό πλασέ. Τρίτο γκολ για τον άσο της Τσέλσι στη διοργάνωση.

ΓΚΟΟΟΛΛΛΛ το Βέλγιο στο 82΄

18:37Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Τρομερή επέμβαση του Πίκφορντ σε απευθείας βολέ του Μενιέ μετά από ασίστ του Μέρτενς

18:36Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Ο Ντεμπελέ στο 78΄ αντί του Τίλεμανς

Κίτρινη κάρτα στο 78΄ παίρνει ο Μαγκουάιρ

18:32Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Νέα ευκαιρία για την Αγγλία, με την κεφαλιά του Μαγκουάιρ στο 76΄ να περνά λίγο άουτ

18:29Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Τεράστια ευκαιρία, η καλύτερη στο ματς, χάνει η Αγγλία στο 70΄. Ο Ντάιερ πλάσαρε πάνω από τον Κουρτουά κι ενώ η μπάλα είχε πάρει πορεία προς τα δίχτυα ως «από μηχανής θεός» ο Αλντερβάιρελντ απομάκρυνε πριν περάσει τη γραμμή.

18:26Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Ο Κουρτουά μπλοκάρει στη γωνία του το σουτ του Ντάιερ στο 68΄.

18:24Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Συμπληρώθηκαν 65 λεπτά στο ματς και το Βέλγιο προηγείται πάντα με 1-0

18:18Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Ο Μέρτενς στο 60΄ παίρνει την θέση του Λουκάκου

18:14Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Τεράστια ευκαιρία για το Βέλγιο. Στο 57΄ από την εξαιρετική ασίστ του Ντε Μπράιν, ο Λουκάκου δεν έκανε σωστά το κοντρόλ με αποτέλεσμα να βγει ο Πίκφορντ και να μαζέψει τη μπάλα.

18:13Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Καλή φάση για την Αγγλία στο 54΄, μετά το σουτ του Λίνγκαρντ μέσα στην περιοχή ο Κέιν προσπάθησε να βρεθεί στην πορεία της μπάλας για να τη σπρώξει στα δίχτυα, αλλά δεν τα κατάφερε.

18:09Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Κίτρινη κάρτα δέχεται ο Στόουνς

18:03Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Το δεύτερο μέρος ξεκινά με την Αγγλία στη σέντρα...

18:02Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Ράσφορντ και Λίνγκαρντ παίρνουν τις θέσεις των Ρόουζ και Στέρλινγκ για τον Γκάρεθ Σαουθγκέιτ.

18:01Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Όλα έτοιμα για το δεύτερο μέρος

17:46Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Τέλος στο πρώτο μέρος. Το Βέλγιο προηγείται στο «μικρό τελικό» με 1-0 της Αγγλίας, χάρις στο γκολ του Μενιέ στο 4ο λεπτό.

17:39Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Αναγκαστική αλλαγή για τους Βέλγους πριν την ολοκλήρωση του πρώτου μέρους. Ο Τσαντλί τραυματίζεται και στην θέση του περνά ο Βερμάελεν

17:36Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Συμπληρώθηγκαν 36 λεπτά στο ματς το 1-0 υπέρ του Βελγίου δεν έχει αλλάξει

17:23Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Νέα καλή στιγμή για τα «Τρία Λιοντάρια» στο 23΄. Ο Κέιν, όμως, αν και βρέθηκε με μέτωπο προς την εστία του Κουρτουά έπιασε το σουτ κι έστειλε τη μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.

Πάνω κάτω η μπάλα και από τις δύο ομάδες. Μετά το 15΄ η Αγγλία άρχισε να βγαίνει με καλύτερες προϋποθέσεις στην επίθεση και απείλησε με την κεφαλιά του Μαγκουάιρ.

17:16Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Ευκαιρία στο 16΄ το Βέλγιο με τον Λουκάκου, που δεν έκανε σωστά το κοντρόλ ενώ έβγαινε... φάτσα με τον Πίκφορντ

Τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι τώρα η Αγγλία. Οι παίκτες της φαίνονται πολύ απογοητευμένοι μετά την ήττα από τους Κροάτες στον ημιτελικό και δείχνουν να μην έχουν κίνητρο έως τώρα

17:15Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Είναι «φαρμάκι» στις αντεπιθέσεις οι  «κόκκινοι διάβολοι» με τους ταχύτατους Αζάρ, Λουκάκου και Ντε Μπράιν

17:14Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Το ματς στο 15ο λεπτό και το Βέλγιο προηγείται 1-0 από το 4΄ με το πλασέ του Μενιέ.

17:04Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Μενιέ από πολύ κοντά  πλασάρει τον Πίκφορντ, μετά από γύρισμα του Τσανλτί. Το Βέλγιο προηγείται 1-0 της Αγγλίας

16:53Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Ο Γκάρεθ Σαουθγκέιτ έχει παρατάξει για τα «Τρία Λιοντάρια» τους: Πίκφορντ, Ρόουζ, Στόουνς, Μαγκουάιρ, Τρίπιερ, Τζόουνς, Ντελφ, Ντάιερ, Λόφτους-Τσικ, Κέιν, Στέρλινγκ.

16:52Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Η ενδεκάδα του Βελγίου: Κουρτουά, Αλντερβάιρελντ, Κομπανί, Βερτόνγκεν, Μενιέ, Τσαντλί, Βίτσελ, Αζάρ, Τίλεμαν, Ντε Μπράιν, Λουκάκου.

16:51Σάββατο 14 Ιουλίου 2018

Σε 10 λεπτά θα ξεκινήσει ο «τελικός της παρηγοριάς», όπως αποκαλείται, στις μεγάλες διοργανώσεις. Στην κορυφαία ποδοσφαιρική σε όλο τον πλανήτη, το Μουντιάλ, Βέλγιο και Αγγλία θα «διασταυρώσουν τα ξίφη τους» στην Αγία Πετρούπολη με έπαθλο την 3η θέση του τουρνουά.

16:49Σάββατο 14 Ιουλίου 2018