''Πολυβόλο'' η Μάντσεστερ Σίτι ''γάζωσε'' 8-1 το Βιετνάμ

Δευτέρα, 27 Ιουλίου 2015 23:10
UPD:23:16
REUTERS/KHAM

Οι "πολίτες" έκαναν επίδειξη δύναμης απέναντι στην (αδύναμη) Εθνική ομάδα του Βιετνάμ, την οποία συνέτριψαν με 8-1 στο πλαίσιο φιλικού αγώνα που διεξήχθη στο Ανόι.

Η ομάδα του Βιετνάμ έμελλε να... πληρώσει τα "σπασμένα" για την πρόσφατη ήττα της Μάντσεστερ Σίτι από τη Ρεάλ Μαδρίτης με 4-1.

Ο Κολάροφ με απευθείας φάουλ έκανε το 1-0 στο 10΄, ο Στέρλινγκ διπλασίασε στο 19΄, ο Νταβίντ Σίλβα έγραψε το 3-0 στο 21΄ και ο Στέρλινγκ ξανά, στο 30ό λεπτό, άρχισε να δίνει διαστάσεις στο σκορ (4-0).

Ο μονόλογος της αγγλικής ομάδας συνεχίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο, με τους Κολάροφ (51΄ πέναλτι), Σίλβα (65΄), Μάρκος Λόπες (73΄) και Χοσέ Πότσο (78΄) να διαμορφώνουν το 8-0 για τους "Πολίτες", πριν σημειώσει το γκολ της "τιμής" για τους Βιετναμέζους ο Νγκουγιέμ στο 90΄.