Στο... ρελαντί η Ρεάλ 3-0 την Ίντερ

Δευτέρα, 27 Ιουλίου 2015 23:04
UPD:23:08
REUTERS/TYRONE SIU

Εύκολη νίκη με 3-0 σημείωσε η Ρεάλ Μαδρίτης απέναντι στην Ίντερ, σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στην Κίνα και πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο περιοδείας των συλλόγων.

Μοιραίος για τους "νερατζούρι" ήταν ο ''νεοφερμένος" Κολομβιανός Τζέισον Μουρίγιο, από λάθος του οποίου ο Χεσέ Ροντρίγκες άνοιξε το σκορ στο 29ο λεπτό.

Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με 1-0, αλλά στην επανάληψη ακολούθησαν άλλα δύο γκολ για τη ''βασίλισσα'', με τους Βαράν στο 56΄ και το απευθείας χτύπημα φάουλ του Χάμες Ροντρίγκες στο 88΄.

Η ήττα ήταν η τρίτη κατά σειρά για την ομάδα του Ρομπέρτο Μαντσίνι, καθώς είχαν προηγηθεί εκείνες από τις Μπάγερν Μονάχου και Μίλαν, με την Ίντερ μάλιστα να μην έχει σκοράρει σε κανένα από αυτά τα παιχνίδια.