Ήττα του Αστέρα Τρίπολης (2-3) από Φίτεσε

Τετάρτη, 22 Ιουλίου 2015 23:25
UPD:23/07/2015 01:28

Επιθετικά ήταν καλός, αμυντικά όμως προβλημάτισε ο Αστέρας Τρίπολης, που ηττήθηκε με 2-3 από τη Φίτεσε σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο Άρνεμ.

Η ομάδα του Στάικου Βεργέτη προηγήθηκε στο 19ο λεπτό με πέναλτι του Γιάννου, ύστερα από ανατροπή του Μπερτόλιο, όμως στη συνέχεια οι Ολλανδοί τους πίεσαν και εκμεταλλευόμενοι και την καλύτερη φυσική κατάστασή τους έφτασαν στην ανατροπή.

Το 1-1 έγραψε ο Ίτζι στο 36΄, επίσης από τα 11 μέτρα ύστερα από πέναλτι στο οποίο υπέπεσε ο Γιάννου, ενώ στο 40΄ ο Ράζιτσα διπλασίασε για την ομάδα του και στο 60΄ ήταν και πάλι ο 19χρονος Αλβανός επιθετικός που ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-1.

Το εύρος της διαφοράς για τον Αστέρα μείωσε ακριβώς στο 90ό λεπτό ο Μάσα με ένα ωραίο γκολ για το αρκαδικό συγκρότημα, σε ένα παιχνίδι που θα βοηθήσει το τεχνικό επιτελείο της ελληνικής ομάδας να δουλέψει πάνω στα λάθη που παρατηρήθηκαν.