Αστέρας Τρίπολης: Ισοπαλία με Μπέβερεν, τραυματίστηκε ο Γιαννούλης

Κυριακή, 19 Ιουλίου 2015 22:21
UPD:22:27
asterastripolis.gr

Ισόπαλος 1-1 με την Μπέβερεν αναδείχθηκε ο Αστέρας Τρίπολης σε φιλικό αγώνα, στο πλαίσιο της προετοιμασίας των Αρκάδων που πραγματοποιείται στην Ολλανδία.

Σκόρερ της πελοποννησιακής ομάδας, η οποία προηγήθηκε στο σκορ, ήταν ο Μπαράλες στο 32ο λεπτό, ενώ ο Γιαννούλης τραυματίστηκε και αποχώρησε μόλις στο 15ο λεπτό.

Ο τεχνικός του Αστέρα Τρίπολης, Στάικος Βεργέτης, είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει όχι μόνο διαφορετικές ενδεκάδες αλλά και συστήματα σε κάθε ημίχρονο.

Συγκεκριμένα, στο πρώτο μέρος ο Έλληνας τεχνικός παρέταξε την ομάδα του σε σχηματισμό 4-2-3-1 με σύνθεση τους Κοσίτσκι, Ζησόπουλο, Τορμένα, Σανκαρέ, Γιαννούλη (15΄ Παντελιάδης), Γουάτο, Ιγκλέσιας, Φούντα, Μπερτόλιο, Μάσα, Μπαράλες.

Στην επανάληψη οι Αρκάδες άλλαξαν τη διάταξη σε 4-3-3, την οποία εφάρμοσαν οι, Μπαντής, Μούκαμ, Γκοϊάν, Αλόκο, Παντελιάδης, Ντουντού, Χαμντανί, Δημούτσος, Λανθαρότε, Γιάννου και Σκούρτης.