Όταν ο Νεϊμάρ χορεύει σάμπα με τη μπάλα

Δευτέρα, 15 Ιουνίου 2015 12:27
UPD:13:49
REUTERS/RICARDO MORAES

Ο άσος της Μπαρτσελόνα εξέθεσε τους αντιπάλους του με τα… χάδια του στην μπάλα και η θεαματική του προσπάθεια έκανε τον γύρο του κόσμου μέσα σε λίγα λεπτά.

Την εξαιρετική του τεχνική με τη μπάλα έδειξε ο Βραζιλιάνος ποδοσφαιριστής Νεϊμάρ, κατά τη διάρκεια του αγώνα της εθνικής ομάδας της χώρας του με την αντίστοιχη του Περού, στο πλαίσιο του Κόπα Αμέρικα που διεξάγεται αυτές τις ημέρες στη Χιλή.

Οι αντίπαλοί του, πάντως, δεν φάνηκαν να ενθουσιάζονται, με τον αμυντικό του Περού Λουίς Αντβίνκουλα Καστριγιόν να σταματάει τον Βραζιλιάνο με ένα σκληρό φάουλ.

Πέρα από την εντυπωσιακή του ντρίμπλα, ο Νεϊμάρ πέτυχε ένα γκολ και δημιούργησε ένα ακόμα τέρμα στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων στη διοργάνωση, ο οποίος έληξε με νικήτρια τη Βραζιλία με σκορ 2-1.