NBA: Ισοφάριση για Μπρούκλιν, μείωσε το Μιλγουόκι

Τρίτη, 28 Απριλίου 2015 12:30
UPD:12:33
USA Today Sports/Kamil Krzaczynski

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο (δεξιά) έπαιξε 37:42 λεπτά και υπήρξε καταλυτικός με την πολυσχιδή βοήθειά του στα «ελάφια», αφού τελείωσε τον αγώνα με 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κοψίματα.

Το Μιλγουόκι δημιούργησε την έκπληξη κερδίζοντας δεύτερο στη σειρά παιχνίδι απέναντι στους Μπουλς, μέσα στο Σικάγο αυτή τη φορά και μειώνοντας τη σειρά με τους «ταύρους» στο 3-2.

Οι Μπακς έχουν πια τη μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν, αφού το έκτο παιχνίδι θα φιλοξενηθεί στην έδρα τους τα ξημερώματα της Παρασκευής.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έπαιξε 37:42 λεπτά και υπήρξε καταλυτικός με την πολυσχιδή βοήθειά του στα «ελάφια», αφού τελείωσε τον αγώνα με 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κοψίματα.

Με τον Ντερόν Ουίλιαμς να κάνει ό,τι θέλει, το Μπρούκλιν νίκησε 120-115 την Ατλάντα και ισοφάρισε σε 2-2. Ο πλέι μέικερ των Νετς τελείωσε τον αγώνα με 35 πόντους, ενώ άλλους 26 πρόσθεσε ο Μπρουκ Λόπεζ.

Το Πόρτλαντ, τέλος, επικράτησε με 99-92 απέναντι στο Μέμφις και μείωσε σε 3-1. Ο Νικ Καλάθης ήταν αρκετά καλός για τους Γκρίζλις, καθώς σε 23:57 λεπτά είχε 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ ο Κώστας Κουφός σε 12:03 μέτρησε 2 πόντους και 2 ριμπάουντ.