Τρίτη, 28 Απριλίου 2015 12:30

NBA: Ισοφάριση για Μπρούκλιν, μείωσε το Μιλγουόκι

Το Μιλγουόκι δημιούργησε την έκπληξη κερδίζοντας δεύτερο στη σειρά παιχνίδι απέναντι στους Μπουλς, μέσα στο Σικάγο αυτή τη φορά και μειώνοντας τη σειρά με τους «ταύρους» στο 3-2.

Οι Μπακς έχουν πια τη μεγάλη ευκαιρία να ισοφαρίσουν, αφού το έκτο παιχνίδι θα φιλοξενηθεί στην έδρα τους τα ξημερώματα της Παρασκευής.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έπαιξε 37:42 λεπτά και υπήρξε καταλυτικός με την πολυσχιδή βοήθειά του στα «ελάφια», αφού τελείωσε τον αγώνα με 11 πόντους, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 4 κοψίματα.

Με τον Ντερόν Ουίλιαμς να κάνει ό,τι θέλει, το Μπρούκλιν νίκησε 120-115 την Ατλάντα και ισοφάρισε σε 2-2. Ο πλέι μέικερ των Νετς τελείωσε τον αγώνα με 35 πόντους, ενώ άλλους 26 πρόσθεσε ο Μπρουκ Λόπεζ.

Το Πόρτλαντ, τέλος, επικράτησε με 99-92 απέναντι στο Μέμφις και μείωσε σε 3-1. Ο Νικ Καλάθης ήταν αρκετά καλός για τους Γκρίζλις, καθώς σε 23:57 λεπτά είχε 12 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα, ενώ ο Κώστας Κουφός σε 12:03 μέτρησε 2 πόντους και 2 ριμπάουντ.