Champions League: Στα ημιτελικά με δύο νίκες η «Μπάρτσα», 2-0 την Παρί

Τρίτη, 21 Απριλίου 2015 23:34
UPD:23:43
EPA/ALEJANDRO GARCIA

Ο Ολυμπιακός πίκρανε απόψε το πολυπληθές φίλαθλο κοινό της Μπαρτσελόνα με τη δεύτερη νίκη επί των «μπλαουγκράνα» στην Ευρωλίγκα του μπάσκετ, όμως οι μυριάδες πιστοί των Καταλανών βρήκαν παρηγοριά λίγες ώρες αργότερα από την ποδοσφαιρική ομάδα του συλλόγου, που προκρίθηκε στα ημιτελικά του Τσάμπιονς με δύο νίκες επί της Παρί Σεν Ζερμέν.

Μετά το 3-1 στο Παρίσι την περασμένη εβδομάδα η Μπαρτσελόνα νίκησε απόψε και στο «Καμπ Νου» την πρωταθλήτρια Γαλλίας, αυτή τη φορά με 2-0 χάρις σε ισάριθμα τέρματα του Νεϊμάρ που ο άσος της «Μπάρτσα» σημείωσε στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 14ο και στο 34ο λεπτό, φτάνοντας συνολικά στα 30 για φέτος!

Η αποψινή ήταν η 33η νίκη στους τελευταίους 37 αγώνες για την ισπανική ομάδα, η «φονική» επιθετική τριπλέτα της οποίας (Μέσι, Νεϊμάρ, Σουάρες) κοντεύει να φτάσει μόνη της στα 100 γκολ, καθώς εκτός του Βραζιλιάνου διεθνή ο «ψύλλος» έχει ήδη σκοράρει 46 φορές και ο Ουρουγουανός 19!