Ισπανία: Πήρε βαθμό στο «Ροσαλέδα» η Σοσιεδάδ

Κυριακή, 05 Απριλίου 2015 00:55
UPD:15:39
EPA/Carlos Diaz

Η Μάλαγα δεν κατάφερε να πάρει το «τρίποντο» στην έδρα της, όπου η Ρεάλ Σοσιεδάδ κατάφερε με το γκολ του Πάρντο στο 83΄ να αποσπάσει ισοπαλία με σκορ 1-1 στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της πριμέρα ντιβιζιόν.

Οι Ανδαλουσιάνοι προηγήθηκαν στο 55΄ με το Ρέσιο, έδειξαν ότι θα έπαιρναν τη νίκη, αλλά επτά λεπτά πριν τη λήξη ο Πάρντο «έσωσε την παρτίδα» για τους Βάσκους.

Νωρίτερα, με το Λουκά Βύντρα βασικό σε όλο το 90λεπτο η Λεβάντε πέρασε με επιβλητικό τρόπο από την έδρα της Αλμερία (4-1) και ξέφυγε από τη ζώνη του υποβιβασμού μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα.

Χατ τρικ για το συγκρότημα από τη Βαλένθια πέτυχε ο Μπαράλ, ενώ σκόραρε και ο Καθαντέσους. Οι γηπεδούχοι είχαν μειώσει προσωρινά σε 3-1 με τον Χέμεντ.