Υδατοσφαίριση: Τρίτος στην κανονική περίοδο ο Εθνικός

Σάββατο, 21 Μαρτίου 2015 18:10
UPD:18:11
INTIME SPORTS/INTIMEsports

Με κορυφαία την Αλεξάνδρα Ασημάκη (6 γκολ) ο Ολυμπιακός διέλυσε με 15-1 τον Τρίτωνα, που σκόραρε στο τελευταίο 8λεπτο.

Την τρίτη θέση της κανονικής περιόδου στην Α1 γυναικών υδατοσφαίρισης «κλέιδωσε» ο Εθνικός, μετά τη νίκη του με 6-2 επί της Γλυφάδας στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής.

Με κορυφαία την Αλεξάνδρα Ασημάκη (6 γκολ) ο Ολυμπιακός διέλυσε με 15-1 τον Τρίτωνα, που σκόραρε στο τελευταίο 8λεπτο.  Οι «ερυθρόλευκες» πέρασαν στην κορυφή της βαθμολογίας, ωστόσο, η Βουλιαγμένη έχει ένα ματς λιγότερο.

Ο Εθνικός επιβλήθηκε 6-2 της Γλυφάδας και «κλείδωσε» την τρίτη θέση της βαθμολογίας. Η ομάδα του Πειραιά είχε το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, ενώ για τις γηπεδούχες αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα στην τρίτη περίοδο η προπονήτρια Αλεξία Καμμένου μετά από έντονη διαμαρτυρία προς τους διαιτητές.

Σκληρή μάχη γίνεται στο κυνήγι της 4ης θέσης, μετά τη νίκη του Ρεθύμνου με 14-8 επί του ΝΟΒΑ στο Ηράκλειο. με αντεπίθεση στο τρίτο 8λεπτο, το κρητικό συγκρότημα και με επιμέρους σκορ 7-2 έφτασε στη νίκη χάρις στην οποία «έπιασε» τη Γλυφάδα στην τετράδα.