NBA: Ρεκόρ καριέρας ο Αντετοκούνμπο

Τρίτη, 10 Μαρτίου 2015 12:26
UPD:12:29
EPA/TANNEN MAURY

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν σούπερ, πραγματοποίησε την καλύτερη εμφάνιση της καριέρας του στο ΝΒΑ σε επίπεδο σκοραρίσματος αλλά το Μιλγουόκι έχασε στην έδρα του από τη Νέα Ορλεάνη με 114-103.

Ο 20χρονος φόργουορντ αγωνίστηκε 37,5 λεπτά και τελείωσε τον αγώνα με 29 πόντους, πέντε ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ και τρία κλεψίματα, ενώ από τους φιλοξενούμενους κορυφαίος ήταν ο Άντονι Ντέιβις με 43 πόντους.

Οι Μέμφις Γκρίζλις νίκησαν 101-91 στο Σικάγο τους Μπουλς, με τον Κώστα Κουφό να παίζει 12,5 λεπτά (4 π., 2 ρ., 1 ασ.) και τον Νικ Καλάθη να σημειώνει δύο πόντους και να μοιράζει μία ασίστ σε έξι λεπτά συμμετοχής.

Ατλάντα και Γκόλντεν Στέιτ έγιναν οι πρώτες ομάδες που συμπλήρωσαν 50 νίκες φέτος, με τους Χοκς να «διαλύουν» 130-105 το Σακραμέντο και τους Γουόριορς να περνούν εύκολα από την Αριζόνα με 98-80 επί του Φοίνιξ.