Football League: Βαθμός για Παναχαϊκή στα Ψαχνά

Σάββατο, 31 Ιανουαρίου 2015 22:08
UPD:22:27
INTIME SPORTS/INTIMEsports

Στο τελευταίο δεκάλεπτο κρύβονταν μαζεμένες όλες οι συγκινήσεις στον αγώνα του Ηρακλή Ψαχνών με την Παναχαϊκή, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 15ης ημέρας στον 1ο όμιλο της Β΄ Εθνική και έληξε 1-1.

Η αναμέτρηση όδευε προς τη λήξη της, όταν στο 83ο λεπτό ο Γουόρντεν άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Εύβοιας με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή.

Η ομάδα της Πάτρας φαινόταν ότι θα επέστρεφε χαμένη στην αχαϊκή πρωτεύουσα, αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε με κεφαλιά ο Ζλατκόφσκι, κι ενώ στο 88΄ είχε αποβληθεί ο προπονητής της Παναχαϊκής, Δημήτρης Σπανός, για διαμαρτυρία.

Το συγκρότημα της Πελοποννήσου έφτασε στους 29 βαθμούς και είναι δεύτερο στον 1ο όμιλο, ενώ ο Ηρακλής Ψαχνών βρίσκεται στους 16 και ισοβαθμεί στην έβδομη θέση με τον Παναιγιάλειο.