Σάββατο, 31 Ιανουαρίου 2015 22:08

Football League: Βαθμός για Παναχαϊκή στα Ψαχνά

Στο τελευταίο δεκάλεπτο κρύβονταν μαζεμένες όλες οι συγκινήσεις στον αγώνα του Ηρακλή Ψαχνών με την Παναχαϊκή, που διεξήχθη στο πλαίσιο της 15ης ημέρας στον 1ο όμιλο της Β΄ Εθνική και έληξε 1-1.

Η αναμέτρηση όδευε προς τη λήξη της, όταν στο 83ο λεπτό ο Γουόρντεν άνοιξε το σκορ για την ομάδα της Εύβοιας με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή.

Η ομάδα της Πάτρας φαινόταν ότι θα επέστρεφε χαμένη στην αχαϊκή πρωτεύουσα, αλλά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων ισοφάρισε με κεφαλιά ο Ζλατκόφσκι, κι ενώ στο 88΄ είχε αποβληθεί ο προπονητής της Παναχαϊκής, Δημήτρης Σπανός, για διαμαρτυρία.

Το συγκρότημα της Πελοποννήσου έφτασε στους 29 βαθμούς και είναι δεύτερο στον 1ο όμιλο, ενώ ο Ηρακλής Ψαχνών βρίσκεται στους 16 και ισοβαθμεί στην έβδομη θέση με τον Παναιγιάλειο.