Τρίτη, 02 Δεκεμβρίου 2014 23:23
UPD:03/12/2014 01:21
EPA/DERRICO

Παίκτες της Λάτσιο (φωτ. αρχείου).

Πολύ εύκολη πρόκριση στους «16» του Κυπέλλου Ιταλίας πήρε η Λάτσιο, επικρατώντας με 3-0 στο «Ολίμπικο» της Βαρέζε.

Οι «λατσιάλι» προηγήθηκαν στο 24΄ με αυτογκόλ του Στέφαν Σίμιτς και διπλασίασαν δύο λεπτά αργότερα με τον Φιλίπ Τζόρτζεβιτς, ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 80΄ ο Φελίπε Άντερσον.

Την πρόκριση στους «16» του Κόπα Ιτάλια εξασφάλισε και η Σασουόλο, που νίκησε 1-0 εντός έδρας την Πεσκάρα με τέρμα του Αντόνιο Φλόρο Φλόρες στο 57΄.

Το ίδιο συνέβη και στον τελευταίο αγώνα της βραδιάς, με τη Βερόνα να επικρατεί 1-0 στο «Μπεντεγκόντι» επί της Περούτζια χάρις στο πέναλτι του Σαβιόλα στο 17ο λεπτό.

Για τη νικήτρια, που παρατάχθηκε με πολλές αλλαγές, ο Ταχτσίδης ήταν εκτός αποστολής, ο Μόρας στον πάγκο και ο Χριστοδουλόπουλος έπαιξε ως αλλαγή, αντικαθιστώντας στο 76ο λεπτό τον Βαλότι.