Δευτέρα, 24 Νοεμβρίου 2014 23:47
UPD:25/11/2014 01:32
EPA/PAOLO ZEGGIO

Στιγμιότυπο του αγώνα.

Η Τζένοα έχασε μοναδική ευκαιρία για να βρεθεί στην τρίτη θέση του ιταλικού πρωταθλήματος, πίσω από Γιουβέντους, Ρόμα και ισόβαθμη της Νάπολι, καθώς παραχώρησε ισοπαλία 1-1 στην Παλέρμο στην τελευταία συνάντηση της 12ης αγωνιστικής στην Ιταλία.

Στο παιχνίδι του «Λουΐτζι Φεράρις» της Γένοβας ήταν οι φιλοξενούμενοι του Τζουζέπε Ιακίνι που άνοιξαν το σκορ με τον Ντιμπαλά στο 7ο λεπτό, για να ισοφαρίσει ο Μπερτολάτσι με τη συμπλήρωση μισής ώρας.

Η ομάδα του Τζαν Πιέρο Γκασπερίνι έφτασε στους 20 βαθμούς, ξεπέρασε τη Λάτσιο και είναι πέμπτη, ενώ οι Σικελοί έπιασαν τη Βερόνα στη 12η θέση του καμπιονάτο. Ο Γιάννης Φετφατζίδης πήρε χρόνο συμμετοχής από τον Γκασπερίνι μπαίνοντας στον αγώνα ως αλλαγή στη θέση του Μάτρι στο 60ό λεπτό, στην επανεμφάνιση του διεθνή επιθετικού στο ιταλικό πρωτάθλημα μετά τον τραυματισμό του.