Σούπερ Λίγκα: Όλα... μηδέν στο Βόλο

Κυριακή, 02 Νοεμβρίου 2014 19:17
UPD:19:24
ΑΠΕ-ΜΠΕ/ΗΛΙΑΣ ΚΑΡΑΤΣΑΛΟΣ

Στο 0-0 έμειναν, Νίκη Βόλου και Κέρκυρα, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Σούπερ Λίγκας.

Το τελικό αποτέλεσμα δεν «βόλεψε» καμία από τις δύο ομάδες, ιδιαίτερα τους γηπεδούχους που ήθελαν πάση θυσία τη νίκη για να «αναπνεύσουν» βαθμολογικά.

«Φτωχό» από πλευράς φάσεων και ποιότητας ήταν το πρώτο 45λεπτο στο Πανθεσσαλικό. Το παιχνίδι ήταν μέτριο σε όλα τα επίπεδα, παρά το γεγονός ότι και οι δύο ομάδες έπαιζαν ανοικτό ποδόσφαιρο χωρίς σκοπιμότητες.

Οι Βολιώτες δεν απείλησαν ούτε μία φορά με αξιώσεις την εστία της Κέρκυρας, που σε ολόκληρο το πρώτο μέρος δεν φάνηκε επιθετικά, εάν εξαιρέσει κανείς το απευθείας φάουλ του Κανακούδη, που έστειλε τη μπάλα λίγο άουτ.

Το παιχνίδι στο δεύτερο μέρος ήταν πιο ανοιχτό, αλλά και πάλι οι φάσεις που δημιούργησαν οι δύο αντίπαλοι ήταν ελάχιστες. Οι «Φαίακες» θα μπορούσαν, με βάση τις ευκαιρίες που χάθηκαν εκατέρωθεν, να πάρουν το «τρίποντο» στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν ο Χαβίτο νικήθηκε από τον Ταΐρη.