Κύπελλο Ελλάδας: ΟΦΗ-Ξάνθη 1-0

Πέμπτη, 30 Οκτωβρίου 2014 21:34
UPD:21:34
INTIME SPORTS

Βήμα πρόκρισης στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας πραγματοποίησε ο ΟΦΗ, μετά τη νίκη με 1-0 επί της Ξάνθης στο «Θ. Βαρδινογιάννης».

Η αναμέτρηση του Ηρακλείου διεξήχθη στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής ημέρας στον 3ο όμιλο της διοργάνωσης και κρίθηκε έξι λεπτά πριν από τη λήξη του ενενηντάλεπτου.

Στο 84ο λεπτό, λοιπόν, ο Μεραμπιασβίλι βρήκε τον Τζορτζ σε πολύ καλή θέση κι εκείνος απέναντι από τον Ζαρόπουλο δεν δυσκολεύτηκε να σημειώσει το μοναδικό γκολ του αγώνα.

Με τους τρεις πόντους ο ΟΦΗ έφτασε τους τέσσερις και τέθηκε επικεφαλής του ομίλου. Η ακριτική ομάδα έμεινε στους τρεις, η Ζάκυνθος έχει έναν και η Νίκη Βόλου αποκλείστηκε μετά τη σημερινή ντροπιαστική γι΄ αυτήν ημέρα, με την αναβολή του αγώνα της απέναντι στη Ζάκυνθο επειδή δεν πλήρωσε τους διαιτητές!