Κύπελλο Ελλάδας: Ερμιονίδα-Απόλλων Σμύρνης 0-1

Πέμπτη, 30 Οκτωβρίου 2014 17:32
UPD:17:37
ICON /ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΑΚΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Στο ποδόσφαιρο δεν κερδίζει πάντοτε η καλύτερη ομάδας, αξίωμα που επαληθεύτηκε στην αναμέτρηση της Ερμιονίδας με τον Απόλλωνα Σμύρνης για τον 6ο όμιλο του Κυπέλλου Ελλάδας, που βρήκε νικήτρια την «Ελαφρά Ταξιαρχία» με 1-0

Οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες και τα δοκάρια αλλά οι φιλοξενούμενοι χαμογέλασαν στο τέλος φεύγοντας νικητές, χάρις στο τέρμα που σημείωσε ο Βάντερσον τρία λεπτά πριν τη λήξη του ενενηντάλεπτου.

Η Ερμιονίδα, που μετά και τη σημερινή ήττα αποχαιρέτισε τη διοργάνωση του Κυπέλλου, είχε δύο δοκάρια στο 32ο και το 37ο λεπτό, με άτυχο της υπόθεσης και στις δύο περιπτώσεις τον Καραδέμητρο.

Την 3η και τελευταία αγωνιστική η «άποντη» Ερμιονίδα θα υποδεχθεί τον Εργοτέλη (ένας βαθμός), ενώ η Βέροια που με δύο νίκες έχει ήδη προκριθεί θα υποδεχθεί στην Ημαθία τον Απόλλωνα Σμύρνης, που με τη σημερινή νίκη έφτασε στους τέσσερις βαθμούς.