Αγγλία: Λύτρωσε την Άρσεναλ ο Ράμσεϊ

Σάββατο, 16 Αυγούστου 2014 22:17
UPD:22:19
REUTERS/STEFAN WERMUTH

Για 91 λεπτά η νεοφώτιστη Κρίσταλ Πάλας κρατούσε το βαθμό της ισοπαλίας στο «Εμιρέιτς», αλλά ο Ράμσεϊ είχε τον τελευταίο λόγο στο ματς, χαρίζοντας στους «κανονιέρηδες» τους τρεις βαθμούς.

Με γκολ του Ράμσεϊ στις καθυστερήσεις του αγώνα η Άρσεναλ νίκησε με 2-1 την Κρίσταλ Πάλας, στην πρεμιέρα του αγγλικού πρωταθλήματος.

Ο Χάνγκελαντ είχε δώσει προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 35΄, αλλά στην εκπνοή του ημιχρόνου ο Κονσιενλί έφερε το παιχνίδια στα ίσια.

Το πρόγραμμα της 1ης αγωνιστικής της πρέμιερ λιγκ συνεχίζεται αύριο με τις αναμετρήσεις, Λίβερπουλ-Σαουθάμπτον  και Νιουκάστλ-Μάντσεστερ Σίτι, ενώ η «αυλαία» θα πέσει τη Δευτέρα με τον αγώνα, Μπέρνλι-Τσέλσι.