Γ΄ Εθνική: Νέα νίκη με «προβληματική» εμφάνιση για ΑΕΚ

Δευτέρα, 07 Απριλίου 2014 20:31
UPD:20:38
EUROKINISSI

Στην επανάληψη η Ένωση βελτίωσε την απόδοσή της μπροστά στο φάσμα της ήττας και έφτασαν στην ανατροπή, βοηθούμενη και από την αποβολή του Χαλκιαδάκη με δύο κίτρινες στο 56΄.

Για ακόμη έναν αγώνα η ΑΕΚ ήταν αγωνιστικά κάκιστη, όμως νίκησε εκτός έδρας τον ΠΑΟ Κρουσώνα με 2-1 στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής, στον 6ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής κατηγορίας.

Οι ποδοσφαιριστές του Τραϊανού Δέλλα υπέπεσαν σε πολλά λάθη στο πρώτο ημίχρονο, ένα εκ των οποίων εκμεταλλεύτηκε ο Σκουτέλης για να ανοίξει το σκορ υπέρ των γηπεδούχων στο 33ο λεπτό.

Δύο λεπτά αργότερα η ΑΕΚ κέρδισε πέναλτι, αλλά ο Τσιρίλο που ανέλαβε την εκτέλεση πέταξε την μπάλα άουτ. Στο 74΄ όμως ο Τσεβάς με σουτ έδιωξε το άγχος από τους συμπαίκτες του, για να δώσει τους τρεις βαθμούς σε ακόμη ένα παιχνίδι ο Πλατέλλας στο 82΄.