Γερμανία: Νίκη παραμονής η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης

Κυριακή, 23 Μαρτίου 2014 18:31
UPD:18:35
EPA/DANIEL KARMANN

Η Αϊντραχτ προηγήθηκε 3-0 με τους Μπαρνέτα, Χοσέλου και Μάντλουγκ, ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και μίεωσαν με τους Ντρμιτς και Καμπάνα σε 2-3, στο 72ο λεπτό.

«Πολυβόλο» στη Νυρεμβέργη ήταν η Αϊντραχτ Φρανκφούρτης και με το επιβλητικό 5-2 ξέφυγε ακόμη περισσότερο από την επικίνδυνη ζώνη, όπου παρέμεινε η σημερινή αντίπαλός της.

Οκτώ...στροφές πριν το φινάλε της μπουντεσλίγκα (26η αγωνιστική) οι φιλοξενούμενοι έδειξαν χαρακτήρα σε ένα άκρως καθοριστικό ματς για το μέλλον των δύο ομάδων. Η Αϊντραχτ προηγήθηκε 3-0 με τους Μπαρνέτα, Χοσέλου και Μάντλουγκ, ωστόσο, οι γηπεδούχοι δεν το έβαλαν κάτω και μίεωσαν με τους Ντρμιτς και Καμπάνα σε 2-3, στο 72ο λεπτό. Στο 89΄ και 90΄, όμως, οι Χοσέλου και Κάντλετς διαμόρφωσαν το τελικό αποτέλεσμα,