Μπάσκετ: «Χτύπησε» στο τέλος ο Μιλουτίνοβιτς

Σάββατο, 01 Φεβρουαρίου 2014 18:13
UPD:18:17
ICON

Με καλάθι του Μιλουτίνοβιτς στα τελευταία δευτερόλεπτα ο Απόλλωνα Πατρών «δραπέτευσε» με μεγάλη νίκη από το «Βενετόκλειο» επί του Κολοσσού Ρόδου με 84-82, στο εναρκτήριο ματς της 16ης αγωνιστικής της Α1.

Το ματς έγινε θρίλερ στην τελευταία περίοδο, όπου οι γηπεδούχοι κατάφεραν να καλύψουν το -13 που βρέθηκαν στο τέλος του 3ου δεκάλεπτου (53-66) και να ισοφαρίσουν 15'' πριν το τέλος σε 82-82.

Ο Μιλουτίνοβιτς, όμως, με λέι απ χάρισε την 7η νίκη στο συγκρότημα του Βετούλα, καθώς το σουτ τριών πόντων του Στεφανίδη σε «νεκρό» χρόνο ήταν άστοχο.

Οι γηπεδούχοι γνώρισαν τη δεύτερη διαδοχική τους ήττα και 10η στο πρωτάθλημα. Ο Τσάμης με 24 πόντους ήταν ο κορυφαίος των ηττημένων, ενώ από τους Αχαιούς ξεχώρισε ο Μπολντς με 22 πόντους.