Μπάσκετ: Ήττα Πανιώνιου από τη Ραντνίσκι

Τετάρτη, 20 Νοεμβρίου 2013 21:44
UPD:21:46
EUROKINISSI/ΒΕΡΒΕΡΙΔΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ

Καταστροφικό για τους «κυανέρυθρους» ήταν το τρίτο δεκάλεπτο, οπότε οι γηπεδούχοι εκτόξευσαν τη διαφορά στους 18 πόντους (68-50) (φωτογραφία αρχείου).

Ο Πανιώνιος άργησε να αντιδράσει απέναντι στη Ραντνίσκι, με αποτέλεσμα να χάσει από τους Σέρβους με 84-77 και να γνωρίσει την τρίτη ήττα του στον 6ο όμιλο του EuroCup.

Καταστροφικό για τους «κυανέρυθρους» ήταν το τρίτο δεκάλεπτο, οπότε οι γηπεδούχοι εκτόξευσαν τη διαφορά στους 18 πόντους (68-50). Στην τελευταία περίοδο ο Πανιώνιος πίεσε στην άμυνα και προσπάθησε να επιστρέψει στο παιχνίδι.

Με τον ΜακΚόλουμ να δίνει ρεσιτάλ στην επίθεση, οι φιλοξενούμενοι έτρεξαν ένα επιμέρους σκορ 11-26 και στο 38΄ βρέθηκαν κοντά στην ισοφάριση (79-76), την οποία όμως δεν κατόρθωσαν να πετύχουν.