Δευτέρα, 11 Νοεμβρίου 2013 11:35
UPD:21:21
USA Today Sports/Mark D. Smith

Η Θάντερ επικράτησε στην παράταση της Ουάσινγκτον με 106-105.

Στην Οκλαχόμα διεξήχθη το πιο αμφίρροπο παιχνίδι της ημέρας, με τη Θάντερ να επικρατεί στην παράταση της Ουάσινγκτον 106-105.

Τρία λεπτά πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας οι γηπεδούχοι έχαναν με 10 πόντους, αλλά με ένα επιμέρους σκορ 14-4 ισοφάρισαν σε 96-96 και έστειλαν το παιχνίδι στην παράταση, με τρίποντο του Ντουράντ 13΄΄΄πριν τη λήξη.

NBA

Στην παράταση, 1:20 πριν το τέλος η Ουάσινγκτον πέρασε και πάλι με τρεις χάρις σε καλάθι του Γκόρτατ, αλλά οι Ιμπάκα και Ντουράντ έδωσαν και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα τους που το κράτησε ως το τέλος, αφού οι Ουέμπστερ και Γουόλ απέτυχαν να σκοράρουν το νικητήριο καλάθι.

NBASHOWTIMEHD5

Το Φοίνιξ κατέγραψε την πέμπτη νίκη σε επτά αγώνες, επικρατώντας των Πέλικανς με 101-94. Ο Έρικ Μπλέντσοου ήταν και πάλι ηγέτης για τους Σανς σημειώνοντας 24 πόντους με μοιράζοντας 6 ασίστ, έχοντας συμπαραστάτη τον Μαρκίφ Μόρις (23 πόντο), ενώ ο Τζέισον Σμιθ με 22 πόντους και 8 ριμπάουντ, ήταν ο κορυφαίος της Νέας Ορλεάνης.

Στο Λος Άντζελες, η Μινεσότα νίκησε τους Λέικερς 113-90 και έβαλε τέλος στους 22 συνεχείς αγώνες χωρίς νίκη που μετρούσε απέναντι στην ομάδα του Κόμπι Μπράιαντ, από την οποία έχανε συνεχώς μετά τις 2 Δεκεμβρίου 2005.