Τετάρτη, 30 Οκτωβρίου 2013 22:29
UPD:22:47
ICON/ΝΤΟΥΝΤΟΥΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Φωτογραφία αρχείου.

Σε ένα άκρως θεαματικό παιχνίδι, ο Ολυμπιακός επικράτησε με 5-3 του Φωκικού στην Άμφισσα και προκρίθηκε στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας με δύο νίκες και συνολικό σκορ 10-4.

Τα γκολ του πρωταθλητή, που έπαιξε με πολλές αλλαγές, σημείωσαν οι Φουστέρ (16΄) , Βάις (23΄), Ολαϊτάν (25΄), Εντιγκά (33΄) και ο «ρούκι» Παπασάββας (86΄), ενώ για τους γηπεδούχους που μάλιστα προηγήθηκαν σκόραραν οι Φράγκος (8΄), Ράντι (51΄) και Άλβαρεζ (76΄).

Ο Φωκικός έκανε το 1-0 με τον Φράγκο, αλλά ο Ολυμπιακός ήταν καταιγιστικός στη συνέχεια και έφτασε στο 4-1 πριν τη λήξη του ημιχρόνου, καθώς ισοφάρισε με τον Φουστέρ, έκανε το 1-2 με τον ορεξάτο Βάις, το 1-3 με τον Ολαϊτάν και το 1-4 με θεαματική «λόμπα» του Εντιγκά.

OLYMPIACOS FC - OFFICIAL YOUTUBE CHANNEL

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Μίτσελ έριξε στο παιχνίδι τους Παπασάββα και Σάλιακα από την ομάδα Νέων, γεγονός που απέφερε χαλάρωση την οποία εκμεταλλεύτηκαν οι γηπεδούχοι για να μειώσουν σε 3-4 με τους Ράντι και Άλβαρεζ, αλλά το γκολ της βραδιάς σημείωσε ο Παπασάββας στο 86΄, με εξαιρετικό ψηλοκρεμαστό σουτ έξω από την περιοχή του Φωκικού.