Καταποντισμός των γηπεδούχων στην πριμέρα ντιβισιόν

Δευτέρα, 21 Οκτωβρίου 2013 00:15
UPD:09:57
EPA/PACO PUENTES

H Έλτσε δημιούργησε την έκπληξη περνώντας με 2-1 (29΄ Ντελ Μοράλ, 33΄ Φιντέλ - 41΄ Μολίνα) από την έδρα της Μπέτις.

Η Σεβίλη προηγήθηκε 2-0 στην έδρα της Βαγιαδολίδ, ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν μέσα σε τρία λεπτά, στο τέλος του αγώνα, να ισοφαρίσουν σε 2-2, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος.

Οι Ανδαλουσιανοί έκαναν το 0-2 με τους Μπάτσα (2΄) και Μορένο (31΄), αλλά η Βαγιαδολίδ έσωσε τελικά ένα βαθμό σκοράροντας με τους Μανούτσο στο 81ο και Έμπερ στο 84ο λεπτό, ούσα η μοναδική γηπεδούχος που δεν ηττήθηκε στα παιχνίδια της Κυριακής!

Νωρίτερα, η Χετάφε είχε περάσει με 2-0 από τη Γρανάδα (47΄ αυτογκόλ Μουρίγιο, 55΄ Λεόν), η Ράγιο Βαγεκάνο επιβλήθηκε της Αλμερία με 1-0 (78΄ Γκάλβεζ) και η Έλτσε δημιούργησε την έκπληξη περνώντας με 2-1 (29΄ Ντελ Μοράλ, 33΄ Φιντέλ - 41΄ Μολίνα) από την έδρα της Μπέτις.