Ματς-διαφήμιση (3-3) από Αμβούργο και Στουτγκάρδη

Κυριακή, 20 Οκτωβρίου 2013 21:06
UPD:22:03
EPA/STEFAN PUCHNER

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Βέρνερ πριν συμπληρωθεί ένα λεπτό, όμως στο 35΄ ο Άρνολντ ισοφάρισε και στο 42΄ ο Γκουστάβο έδωσε το πολύ σημαντικό τρίποντο στους «λύκους».

Αν και βρέθηκε να χάνει στην έδρα της Άουγκσμπουργκ από το πρώτο μόλις λεπτό, εν τούτοις η Βόλφσμπουργκ ανέτρεψε το αποτέλεσμα πριν τη λήξη του ημιχρόνου και επικράτησε με 2-1 της αντιπάλου του, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής στην μπουντεσλίγκα.

Στο πιο θεαματικό παιχνίδι της αγωνιστικής, Αμβούργο και Στουτγκάρδη αναδείχθηκαν ισόπαλοι 3-3. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν τρεις φορές (3΄ Μαξίμ, 37΄ Γκέντνερ, 64΄ Ιμπίσεβιτς) αλλά η ομάδα του μεγάλου λιμανιού «απάντησε» άλλες τόσες, με τους Λασόνγκα (22΄), Μπέιστερ (55΄) και Φαν ντερ Φάαρτ (67΄).