Εκπληκτική ανατροπή για Ρεάλ στην έδρα της Λεβάντε

Σάββατο, 05 Οκτωβρίου 2013 23:17
UPD:06/10/2013 16:21
REUTERS/HEINO KALIS

Την απόλυτη ανατροπή πέτυχε η Ρεάλ Μαδρίτης μέσα στην έδρα της Λεβάντε για την 8η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος, καθώς στο 90ο λεπτό έχανε με 2-1 αλλά όχι μόνο απέφυγε την ήττα μα έφυγε και με τρίποντο από το «Θιουτάτ ντε Βαλένθια»!

Στο 57ο λεπτό ο Μπάμπα άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους, αλλά στο 61΄ ο Σέρχιο Ράμος ισοφάρισε. Στο 86΄ ο Ελ Ζαρ ξανάδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, που πίστεψαν ότι έφτασαν σε μια μεγάλη νίκη. Τα πράγματα όμως δεν ήταν όπως φαίνονταν, αφού στο 90΄ ο Μοράτα ισοφάρισε εκ νέου, ενώ στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ρονάλντο έγραψε το 2-3.

Σπουδαίας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η Ράγιο Βαγεκάνο, η οποία επικράτησε 1-0 της παραπαίουσας Σοσιεδάδ με πέναλτι του Βιέρα στο 89ο λεπτό, ενώ με δύο γκολ του Φεράν Κορομίνας (40΄, 74΄) η Έλτσε επικράτησε 2-1 της Εσπανιόλ, για την οποία είχε ισοφαρίσει στο 66΄ ο Κουλόσα.