Πέρασε από τη Γένοβα και πάτησε κορυφή η Νάπολι

Σάββατο, 28 Σεπτεμβρίου 2013 23:57
UPD:29/09/2013 16:17
Reuters/GIORGIO PEROTTINO

Το πάθημα από τη Σασουόλο, μεσοβδόμαδα, έγινε μάθημα στη Νάπολι, που πέρασε νικηφόρα από το «Μαράσι» επικρατώντας της Τζένοα με 2-0, χάρις σε ισάριθμα γκολ του Γκόραν Πάντεφ.

Ο Σκοπιανός επιθετικός άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Ράφα Μπενίτεθ στο 14ο λεπτό και διπλασίασε στο 25ο, στέλοντας τους «παρτενοπέι» στην πρώτη θέση της κατάταξης, αλλά με έναν αγώνα περισσότερο από τη Ρόμα.

Στο άλλο αποψινό παιχνίδι για την έκτη αγωνιστική του καμπιονάτο, η Μίλαν νίκησε στο «Σαν Σίρο» τη Σαμπντόρια 1-0 με γκολ του Βάλτερ Μπίρσα δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του β΄ ημιχρόνου.

Μια νίκη-βάλσαμο για την ομάδα του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι που έφτασε ασθμαίνοντας τους 8 βαθμούς, απέναντι στους «μπλουτσερκιάτι» ακόμη δεν έχουν πανηγυρίσει τρίποντο φέτος.