Νίκη του Εργοτέλη στο φιλικό με Πλατανιά

Σάββατο, 03 Αυγούστου 2013 22:54
UPD:04/08/2013 00:04
ICON/ΛΙΑΚΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ

Ο Εργοτέλης ήταν ο νικητής στον φιλικό αγώνα με τον Πλατανιά, του οποίου επικράτησε 2-1 στο «Παγκρήτιο» στάδιο.

Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη έδειξε πιο έτοιμη σε σχέση με τον αντίπαλό της, ενώ προηγήθηκε στο σκορ σχεδόν με την έναρξη του αγώνα, με σκόρερ τον Περέιρα. Οι Χανιώτες κατόρθωσαν να ανταποδώσουν με τον Γουνδουλάκη λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, για να δώσει τη νίκη στους Ηρακλειώτες ο Χαντί στο 84΄.

Σε άλλες σημερινές φιλικές αναμετρήσεις, Λεβαδειακός και Πανιώνιος έμειναν στο 0-0 στην πρωτεύουσα της Βοιωτίας, ο Απόλλωνας Σμύρνης επικράτησε 1-0 του Παναιτωλικού στη Νάουσα με γκολ του Παντελιάδη στο 42΄, ενώ με τέρμα του Μανούσου στο 68ο λεπτό η Καλλονή επικράτησε στην Τουρκία 1-0 της Μανισασπόρ.