Κύπελλο Συνομοσπονδιών: «Δύο στα δύο» για Βραζιλία, 2-0 το Μεξικό

Πέμπτη, 20 Ιουνίου 2013 00:06
UPD:00:36
REUTERS/JORGE SILVA

Όπως συνέβη στην αναμέτρηση με τους εκπρόσωπους της χώρας του «ανατέλλοντος ηλίου», το σκορ για την ομάδα του Λουίς Φελίπε Σκολάρι άνοιξε ο Νεϊμάρ στο 9ο λεπτό και το έκλεισε ο Τζο στις καθυστερήσεις.

Δεύτερη νίκη για τη Βραζιλία στους ισάριθμους αγώνες της στο Κύπελλο Συνομοσπονδιών, καθώς μετά το 3-0 επί της Ιαπωνίας στην πρεμιέρα η  «σελεσάο»« νίκησε απόψε και το Μεξικό, με 2-0.

Από την πλευρά τους οι Μεξικανοί γνώρισαν δεύτερη ήττα στους δύο μέχρι τώρα αγώνες τους και η κατάσταση έγινε πια πολύ δύσκολη  γι΄ αυτούς.