Η «σελεσάο» νίκησε στο... ρελαντί την Ιαπωνία με 3-0
Κυριακή, 16 Ιουνίου 2013 01:17
UPD:21:49
REUTERS/UESLEI MARCELINO

Ο Νεϊμάρ πανηγυρίζει το τέρμα που πέτυχε κόντρα στην Ιαπωνία σε αγώνα για το Κύπελλο Συνομοσπονδιών.

Σε ρυθμό προπόνησης η Βραζιλία νίκησε 3-0 την Ιαπωνία και έκανε ποδαρικό με το δεξί στο Κύπελλο Συνομοσπονδιών, διοργάνωση που φιλοξενεί η ίδια και ουσιαστικά αποτελεί το test event ενόψει Μουντιάλ.

Η ομάδα του Λουίς Φελίπε Σκολάρι απλοποίησε τα πράγματα από νωρίς, καθώς μόλις στο 2ο λεπτό ο Νεϊμάρ άνοιξε το σκορ με ασύλληπτο δεξί βολέ από τα 25 μέτρα.

Στη συνέχεια οι «βερντεόρο» έριξαν το ρυθμό τους, οι Ασιάτες βγήκαν μπροστά αλλά δεν κατόρθωσαν να ισοφαρίσουν και στο 48΄ ο Παουλίνιο διπλασίασε και στις καθυστερήσεις ο Τζο διαμόρφωσε το αποτέλεσμα, μετά από πάσα του Όσκαρ.

Το βράδυ της Κυριακής η Ιταλία θα παίξει με το Μεξικό, στο πλαίσιο του Α΄ ομίλου.