Γιουρόπα Λιγκ: Περίπατος Τότεναμ στο ντέρμπι με Ίντερ

Επικράτησε με 3 - 0
Πέμπτη, 07 Μαρτίου 2013 23:59
REUTERS/EDDIE KEOGH

Το σκορ άνοιξε ο «σεληνιασμένος» φέτος Γκάρεθ Μπέιλ στο 6ο λεπτό (φωτογραφία) για να κάνει το 2-0 ο Σίγκουρντσον στο 18΄ και να διαμορφώσειτο τελικό αποτέλεσμα ο Βερτόνγκεν στο 53΄.

Η Τότεναμ μετέτρεψε σε προπόνηση το υποτιθέμενο ντέρμπι με την Ίντερ στο «Γουάιτ Χαρτ Λέιν», διασύροντας τους «νερατζούρι» με 3-0 και εξασφαλίζοντας ουσιαστικά την πρόκριση από τον πρώτο αγώνα.

Το σκορ άνοιξε ο «σεληνιασμένος» φέτος Γκάρεθ Μπέιλ στο 6ο λεπτό, για να κάνει το 2-0 ο Σίγκουρντσον στο 18΄ και να διαμορφώσειτο τελικό αποτέλεσμα ο Φερτόνγκεν στο 53΄.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια που ξεκίνησαν στις 22:05, η Μπενφίκα νίκησε 1-0 τη Μπορντό (21΄ Ροντρίγκο), η Λεβάντε αναδείχθηκε ισόπαλη 0-0 στο «Θιουτάτ ντε Βαλένθια» με τη Ρούμπιν Καζάν και η Βασιλεία επικράτησε 2-0 της Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης, με γκολ των Ντίαζ (83΄) και Φρέι (90΄+ πέναλτι), στην έκπληξη της βραδιάς.