Super League: Ισοπαλία στην Κέρκυρα

Σάββατο, 03 Μαρτίου 2018 19:23
UPD:19:25
INTIME SPORTS/ΚΑΤΑΠΟΔΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Ισόπαλοι 1-1 αναδείχθηκαν Κέρκυρα και ΠΑΣ Γιάννινα στο νησί του Ιονίου, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Super League.

Οι γηπεδούχοι του Γιάννη Μαντζουράκη ήταν καλύτεροι και είχαν τις ευκαιρίες τους, καθώς πίεσαν από το ξεκίνημα και ανταμείφθηκαν στο 21΄, όταν ο Παμλίδης, με τη βοήθεια και της τύχης, άνοιξε το σκορ, με την μπάλα να χτυπά στον πεσμένο Μιχαήλ και να περνά πάνω από τον Βελλίδη.

Οι Γιαννιώτες 13 λεπτά αργότερα, με ένα καταπληκτικό γκολ: σε εκτέλεση κόρνερ ο Σκόνδρας, που βρισκόταν στο πρώτο δοκάρι, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Κέρκυρας με τακουνάκι.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά σε ένα δεύτερο γκολ στο 62ο λεπτό, όταν η σέντρα σουτ του Ζορμπά σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Βελλίδη.

Η τελευταία ευκαιρία του αγώνα ήταν για τους φιλοξενούμενους, καθώς στο 80΄ ο Νικολιάς, ύστερα από αντεπίθεση, βρέθηκε τετ α τετ με τον Γιαννακόπουλο, αλλά δεν κατόρθωσε να τον νικήσει.