«Έσωσε την παρτίδα» ο Λίνγκαρντ

Τρίτη, 26 Δεκεμβρίου 2017 19:09
UPD:19:13
REUTERS/ANDREW YATES

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δύο φορές, αλλά ο Λίνγκαρντ με δύο γκολ στο δεύτερο μέρος (αυτό της ισοφάρισης στις καθυστερήσεις) κατάφερε να γλιτώσει την ομάδα του από την ήττα.

Η ομάδα της Boxing Day, αυτή την φορά δεν δικαιολόγησε την φήμη της.

Συνήθως η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκλεινε νικηφόρα την χρονιά, ωστόσο, σήμερα (26/12) «σκόνταψε» στο «Ολντ Τράφορντ» με την Μπέρνλι (2-2), στο πλαίσιο της 20ής αγωνιστικής της Premier League.

Με δύο γκολ στην επανάληψη (Μοράτα, Αλόνσο), η Τσέλσι επικράτησε με 2-0 της Μπράιτον, ενώ στο ματς της ημέρες, Μπόρνμουθ και Γουέστ Χαμ αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 3-3.

Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ:

Τότεναμ-Σαουθάμπτον          5-2 (22΄, 39΄, 67΄ Κέιν, 49΄ Αλι, 51΄ Σον - 64΄ Μπουφάλ, 82΄ Τάντιτς)
Μπόρνμουθ-Γουέστ Χαμ         3-3 (29΄ Γκόσλινγκ, 57΄ Ακέ, 90+3΄ Γουίλσον - 7΄ Κόλινς, 81΄, 89΄ Αρανούτοβιτς)
Τσέλσι-Μπράιτον              2-0 (46΄ Μοράτα, 60΄ Μάρκος Αλόνσο)
Χάντερσφιλντ-Στόουκ Σίτι     1-1 (10΄ Ινς - 60΄ Σόμπι)
Μάντσεστερ Γ.-Μπέρνλι        2-2 (53΄, 90+1΄ Λίνγκαρντ - 3΄ Μπαρνς, 36΄ Ντεφούρ)
Γουότφορντ-Λέστερ            2-1 (45΄ Γουαγκέ, 65΄αυτ. Σμάιχελ - 37΄ Μαχρέζ)
Γουέστ Μπρομ-Εβερτον         0-0