Super League: Νίκη με ανατροπή ο ΠΑΣ, 2-1 την Κέρκυρα

Σάββατο, 28 Οκτωβρίου 2017 19:19
UPD:19:28
INTIME SPORTS/ΠΑΠΠΑ ΒΟΥΛΑ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα συνέχισε την καλή πορεία του και στο φετινό πρωτάθλημα, επικρατώνας στους «Ζωσιμάδες» της Κέρκυρας 2-1 με ανατροπή, για την 9η αγωνιστική της Super League.

Όλα έγιναν στο τελευταίο εικοσάλεπτο της συνάντησης, καθώς οι Φαίακες πήραν προβάδισμα στο 72ο λεπτό με τον Παμλίδη. Οι Ηπειρώτες, όμως, απάντησαν άμεσα με τον Κόντε στο 75΄ κι έφτασαν στο τρίποντο με το τέρμα του Γιάκου στο 82΄.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν πολύ φτωχό σε θέαμα και αν εξαιρεθεί η φάση στο 32ο λεπτό, όταν ο Κόντε από μπαλιά του Γαρουφαλιά βγήκε τετ α τετ με τον Γιαννακόπουλο που τον νίκησε, δεν υπήρχε κάτι άλλο άξιο αναφοράς.

Στο δεύτερο οι δύο ομάδες «ζωήρεψαν», όμως οι προσπάθειές τους εκδηλώνονταν κυρίως με μακρινά σουτ, όπως εκείνο του Σοϊλέδη που πέρασε άουτ και το άλλο του Τζημόπουλου, που ανάγκασε τον Γιαννακόπουλο σε σπουδαία απόκρουση.