Super League: Αήττητος από τη Νέα Σμύρνη ο Παναιτωλικός

Κυριακή, 10 Σεπτεμβρίου 2017 18:07
UPD:18:20
INTIME SPORTS/ΜΠΑΜΠΟΥΚΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Μετά από δύο διαδοχικές νίκες οι «κυανέρυθροι» είχαν την πρώτη τους απώλεια βαθμών στο πρωτάθλημα και, μάλιστα εντός έδρας.

Δεύτερη σερί ισοπαλία για τον Παναιτωλικό στο πρωτάθλημα. Η ομάδα του Αγρινίου έφυγε αήττητη από τη Νέα Σμύρνη κόντρα στον Πανιώνιο (1-1), στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Super League.

Αν και η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου προηγήθηκε στο 56΄ με το πέναλτι του Μασούντ, 11 λεπτά αργότερα το συγκρότημα του Μάκη Χάβου κατάφερε να φτάσει στην ισοφάριση με το γκολ του Λόπες.

Το ματς δεν είχε καθόλου καλό ρυθμό, με ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες, ιδιαίτερα στο πρώτο 45λεπτο. Μετά τα δύο γκολ που μπήκαν στα πρώτα 20 λεπτά της επανάληψης οι δύο αντίπαλοι υπέπεσαν σε πολλά λάθη, με αποτέλεσμα το 1-1 να μην αλλάξει μέχρι το τέλος.