Γερμανία: Μοιρασιά στη Φρανκφούρτη

Παρασκευή, 07 Απριλίου 2017 23:55
UPD:08/04/2017 00:23
REUTERS/Michaela Rehle

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν 2-0 στο ημίχρονο αλλά δεν κατόρθωσαν να διατηρήσουν το προβάδισμα ως το τέλος πληρώνοντας τις πολλές χαμένες ευκαιρίες στο πρώτο 45λεπτο.

Ισόπαλος 2-2 έληξε ο αγώνας στην «Commerzbank Arena» της Φρανκφούρτης ανάμεσα στην Άιντραχτ και τη Βέρντερ Βρέμης, που ήταν ο εναρκτήριος της 28ης ημέρας στην Μπουντεσλίγκα.

Στο 37΄ ο Ζουνούζοβιτς και στο 43΄ ο Μπάρτελς «πάγωσαν» τους γηπεδούχους, που αντεπιτέθηκαν όμως στην επανάληψη κι έσωσαν ένα βαθμό με τα γκολ των Γκατσίνοβιτς στο 48΄ και το πέναλτι του Φαμπιάν στο 73΄.