FIBA Champions League: Ήττα στον... πόντο για ΠΑΟΚ

Τετάρτη, 14 Δεκεμβρίου 2016 22:11
UPD:22:26
INTIME SPORTS/ΜΑΤΘΑΙΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή ως το τέλος του και κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό.

Την πέμπτη ήττα σε 9 αγώνες στο FIBA Champions League γνώρισε απόψε ο ΠΑΟΚ, που έχασε στην Τουρκία από την Ουσάκ με 77-78.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή ως το τέλος του και κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό. Ο «Δικέφαλος» προηγούνταν με 77-75 αλλά στα 29΄΄ πριν τη λήξη ο Χάρισον εκτέλεσε από τα 6,75 για να γράψει το τελικό σκορ.

Ο Μπράιαντ έχασε επίθεση για τους «ασπρόμαυρους», ο Όγκαστ ήταν άστοχος σε βολές (0/2) και το τελευταίο εύστοχο τρίποντο από τον Πέινερς, ήταν εκπρόθεσμο, καθώς δεν έγινε στα 4΄΄9 που είχε στη διάθεσή του ο ΠΑΟΚ.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Φρεϊμάνις (18 πόντοι), Χάρισον (16 πόντοι, 5 ασίστ) , ενώ για τον «Δικέφαλο» ξεχώρισε ο Πέινερς με 19 πόντους, 9 ριμπάουντ και 3 ασίστ.