Super League: Πήρε βαθμό ο Λεβαδειακός στους «Ζωσιμάδες»

Τετάρτη, 23 Νοεμβρίου 2016 19:15
UPD:19:40
INTIME SPORTS/ΠΑΠΠΑ ΒΟΥΛΑ

Πολύ σημαντικό βαθμό πήρε ο Λεβαδειακός στους «Ζωσιμάδες» απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα (0-0) στην εξ αναβολής αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής της Super League.

Μετά από ένα πολύ κακό πρώτο 45λεπτο, οι δύο ομάδες ανέβασαν το ρυθμό τους στην επανάληψη και χάθηκαν αρκετές ευκαιρίες εκατέρωθεν.

Πρώτοι απείλησαν οι φιλοξενούμενοι με τον Μάντζιο, ο οποίος στο 55΄ βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Περιστερίδη, αλλά νικήθηκε από τον τερματοφύλακα του ΠΑΣ, ενώ δίπλα του ήταν εντελώς μόνος του ο Τόνι Σίλβα.

Κλασική ευκαιρία έχασαν και οι Γιαννιώτες στο 63΄, με τον Ακόστα να πιάνει αδύναμο σουτ από το ύψος του πέναλτι εντελώς αμαρκάριστος και τον Ναμάσκο να μπλοκάρει εύκολα.

Ακολούθησαν δύο καλές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους με τον Γιάκο να μη μπορεί να σκοράρει από κοντά, με τους Βοιωτούς να παίρνουν τον πρώτο τους βαθμό μακριά από τη Λιβαδειά.