Serie A: «Ξέρανε» τη Μίλαν ο Πέρισιτς

Δευτέρα, 21 Νοεμβρίου 2016 00:02
UPD:08:07
EPA/MATTEO BAZZI

Ο Ίβαν Πέρισιτς  σκοράρει το δεύτερο γκολ για την Μίλαν στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

«Όρθια» έμεινε η Ίντερ στο μεγάλο ντέρμπι του ΜΙλάνου με τη Μίλαν, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες, 2-2, στο ματς που έριξε την «αυλαία» της 13ης αγωνιστικής στη Serie A.

«Έσπασαν καρδιές» στο «Σαν Σίρο», καθώς η Μίλαν προηγήθηκε δύο φορές, αλλά ο Πέρισιτς της χάλασε τη γιορτή στις καθυστερήσεις του αγώνα. Στο τελευταίο του ντέρμπι ως διοικητικός ηγέτης των «ροσονέρι» ο Σίλβιο Μπερλουσκόνι δεν πανηγύρισε τη νίκη της ομάδας του και η γιορτή που είχε στηθεί προς τιμή του για τα 30 χρόνια προσφοράς του στο σύλλογο δεν είχε καλό το φινάλε που ανέμεναν όλοι.

Η Μίλαν προηγήθηκε 1-0 και 2-1 με τον Σούσο, ενδιάμεσα είχε ισοφαρίσει ο Καντρέβα, ωστόσο, την τελευταία λέξη στο ντέρμπι είπε ο Πέρισιτς, ο οποίος στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα (2-2).