Φιλική νίκη του Ολυμπιακού επί του Άρη με 3-1

Σάββατο, 13 Αυγούστου 2016 15:57
UPD:16:01
INTIME SPORTS/LATO KLODIAN

Με τον Κώστα Φορτούνη να πετυχαίνει δύο γκολ, ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 τον Άρη σε φιλικό που διεξήχθη στο Καραϊσκάκη.

Ο νέος τεχνικός των «ερυθρόλευκων», Πάουλο Μπέντο, είδε για πρώτη φορά τους παίκτες του σε... δράση, στην πρόβα τζενεράλε ενόψει της πρώτης αναμέτρησης με την Αρούκα για τα play off του Europa League την ερχόμενη Πέμπτη.

Και τα τρία τέρματα των γηπεδούχων μπήκαν στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα πέντε λεπτά πριν το τέλος του. Ο Πάρντο στο 39΄ «άνοιξε λογαριασμό» και στο 43΄, 44΄ ο Φορτούνης με πλασέ και πέναλτι ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Οι αλλαγές που έκανε ο Μπέντο στην επανάληψη έβγαλαν τον Ολυμπιακό από το ρυθμό του, με αποτέλεσμα ο Άρης να βρει την ευκαιρία και να μειώσει στο 78΄ με τον Ίλιτς.