Κύπελλο Ελλάδας: Πρόκριση για Ολυμπιακό και Πλατανιά

UPD:23:24
INTIME SPORTS/LATO KLODIAN

Στιγμιότυπο του αγώνα Ολυμπιακός - Απόλλων Σμύρνης.

Ολυμπιακός και Πλατανιάς επιβεβαίωσαν τα προγνωστικά και προκρίθηκαν στους «16» του Κυπέλλου Ελλάδας από τον 5ο όμιλο.

Οι Κρήτες έπεσαν πάντως θύμα έκπληξης και για να φτάσουν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης απαιτήθηκε και η νίκη των «ερυθρόλευκων» στη Ριζούπολη.

Ο Παναιγιάλειος αν και αδιάφορος επιβλήθηκε της ομάδας των Χανίων με 1-0 στο Αίγιο, με γκολ του Ζουνίνιο στο 43΄, την ώρα που ο Ολυμπιακός περνούσε δύσκολα από τη Ριζούπολη με 2-1.

Ο Νταβίντ Φουστέρ επανήλθε στα γκολ ύστερα από καιρό σημειώνοντας και τα δύο τέρματα της ομάδας του, το πρώτο στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και το δεύτερο, από θέση οφ σάιντ όμως, στο 85΄, κι ενώ ενδιάμεσα είχε ισοφαρίσει με απίθανο σουτ από τα 30 μέτρα ο Βαλεριάνος.