Βόλεϊ: «Λαχτάρα» και πρώτος χαμένος βαθμός για ΠΑΟΚ

Κυριακή, 15 Νοεμβρίου 2015 22:36
UPD:22:45
INTIME SPORTS/ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ

Η αγωνιστική των εκπλήξεων συνεχίστηκε σήμερα στην Α1 Ανδρών, καθώς μετά τη χθεσινή ήττα του Ολυμπιακού στη Σύρο από τον Φοίνικα, ο Παμβοχαϊκός απόψε λίγο έλειψε να νικήσει τον πρωταθλητή ΠΑΟΚ στην Πυλαία!

Ο «Δικέφαλος» επικράτησε τελικά με 3-2 σε ένα tie break «θρίλερ» (21-19), όμως υπέστη την πρώτη βαθμολογική απώλεια κι έτσι το πρωτάθλημα «ζεστάθηκε» από πολύ νωρίς.

Η αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής, η οποία είχε αναβληθεί τον Οκτώβριο και μπορεί η μακεδονική ομάδα να μην έχασε το αήττητο αλλά ισοβαθμεί στην πρώτη θέση με τον Φοίνικα Σύρου.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν πολύ εύκολα το πρώτο σετ (25-14), οι γηπεδούχοι πέρασαν με 2-1 κατακτώντας τα επόμενα δύο (25-22, 25-12), αλλά οι Πελοποννήσιοι οδήγησαν το παιχνίδι σε πέμπτο σετ καθώς ισοφάρισαν σε 2-2 κερδίζοντας το τέταρτο με 25-23.