Γερμανία: Νίκες για Σάλκε και Βέρντερ

Κυριακή, 13 Σεπτεμβρίου 2015 20:49
UPD:20:53
EPA/GUIDO KIRCHNER

Στη "VELTINS-Arena" οι γηπεδούχοι "βασιλικοί μπλε" δυσκολεύτηκαν απέναντι στη Μάιντς, της οποίας επιβλήθηκαν 2-1 με γκολ των Τζόελ Μάτιπ (37΄) και Κλάας Γιαν Χούντελαρ (61΄), ενώ για τους φιλοξενούμενους είχε ισοφαρίσει στο 42΄ ο Γιούνους Μάλι.

Με νίκες της Σάλκε και της Βέρντερ έπεσε απόψε η αυλαία της 4ης αγωνιστικής στο γερμανικό πρωτάθλημα.

Η ομάδα της Βρέμης, που έχει κάνει πολύ καλή εκκίνηση φέτος, πέρασε με 3-1 από την "Wirsol Rhein-Neckar-Arena" χάρις σε δύο γκολ που σημείωσε στις καθυστερήσεις.

Ο Ζλάτκο Γιουνούζοβιτς άνοιξε το σκορ για τους "πράσινους" στο 45΄, ο Εντουάρντο Βάργκας ισοφάρισε στο 49΄, αλλά ο Άντονι Ουγιά στο δεύτερο και ο Γιουνούζοβιτς στο τρίτο λεπτό του έξτρα χρόνου έδωσαν το τρίποντο στη Βέρντερ.