Super League: Πρώτος βαθμός για την Καλλονή στο πρωτάθλημα μετά το 1-1 με τον Αστέρα Τρίπολης

Σάββατο, 12 Σεπτεμβρίου 2015 18:09
UPD:18:10
INTIME SPORTS/INTIMEsports

Η επιτυχία των γηπεδούχων αποκτά ιδιαίτερη βαρύτητα, καθώς τελείωσαν το ματς με 9 παίκτες. Στο 78ο λεπτό αποβλήθηκε ο Κεϊτά και στο 84΄ ο Ούκα για την παράβασή του στον Γιάννου.

Με γκολ του κεντρικού αμυντικού της, Ανέστη Αναστασιάδη, στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων η Καλλονή ισοφάρισε τον Αστέρα Τρίπολης και πήρε τον πρώτο της βαθμό στοπ πρωτάθλημα (1-1).

Σε «θρίλερ» μετατράπηκε το ματς με το οποίο άνοιξε η «αυλαία» της 3ης αγωνιστικής της Super League. Οι Αρκάδες, που την επόμενη Πέμπτη ξεκινούν τις υποχρεώσεις τους στους ομίλους του Europa League με τη Σπαρτα Πράγας εντός έδρας, προηγήθηκαν στο 84΄ με το πέναλτι του Γιάννου (το κέρδισε ο ίδιος από τον Ούκα), παρ’  όλα αυτά δεν κατάφεραν να φύγουν με το δεύτερο «τρίποντο» στις αποσκευές τους από τη Μυτιλήνη.

Η ομάδα της Λέσβου, όμως, δεν το έβαλε κάτω και στο 5ολεπτό των καθυστερήσεων κατάφερε να ισοφαρίσει και να πανηγυρίσει τον πρώτο της βαθμό στο πρωτάθλημα, ενώ η ομάδα του Στάικου Βεργέτη έφτασε στους 4.