Multimedia

Champions League: Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Μπάγερν Μονάχου 1-1

Τρίτη, 01 Απριλίου 2014 23:44

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πάλεψε ενάντια στα προγνωστικά, προηγήθηκε, αλλά τελικά η Μπάγερν έφυγε με ισοπαλία 1-1 απο το «Όλντ Τράφορντ» και απέκτησε προβάδισμα πρόκρισης στους «4», ενόψει της ρεβάνς στις 9 Απριλίου.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. Στο 40ο λεπτό ο Γούελμπεκ βρέθηκε απέναντι από τον Νόιερ όμως το τελείωμα του ήταν πολύ κακό και ο Γερμανός απομάκρυνε.
REUTERS / STEFAN WERMUTH

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. Ρούνεϊ και Αλάμπα στη φάση.
REUTERS / MICHAEL DALDER

Ρούνεϊ και Αλάμπα στη φάση.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. Κεφαλιά από τον Φελαϊνί.

Κεφαλιά από τον Φελαϊνί.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. Βίντιτς και Μίλερ στη διεκδίκηση της μπάλας.

Βίντιτς και Μίλερ στη διεκδίκηση της μπάλας.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. Ριμπερί και Μπόατενγκ πιέζουν τον Γουέλμπεκ.

Ριμπερί και Μπόατενγκ πιέζουν τον Γουέλμπεκ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. Φέρντιναντ και Σβαϊνστάιγκερ.

Φέρντιναντ και Σβαϊνστάιγκερ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. Επέμβαση του Ντε Χέα σε σουτ του Ρόμπεν στο 30ο λεπτό

Επέμβαση του Ντε Χέα σε σουτ του Ρόμπεν στο 30ο λεπτό

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. Βίντιτς και Μίλερ.

Βίντιτς και Μίλερ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. Αντίδραση του παίχτη της Μπάγερν Σβαϊνστάιγκερ.

Αντίδραση του παίχτη της Μπάγερν Σβαϊνστάιγκερ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. Κεφαλιά από τον Μίλερ.

Κεφαλιά από τον Μίλερ.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. Κόρνερ του Ρούνεϊ, κεφαλιά του Βίντιτς και 1-0 για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο 57ο λεπτό!

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. Η κεφαλιά του Βίντιτς που πέτυχε το 1-0 για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο 57ο λεπτό.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. Ο Σβάϊνσταϊγκερ από το ύψους του πέναλτι έπειτα από ασίστ του Μάντζουκιτς, ισοφαρίζει σε 1-1 στο 67ο λεπτό.

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. Ο Σβάϊνσταϊγκερ πανηγυρίζει αφού σημειώνει 1-1 στο 67ο λεπτό

Ο Σβάϊνσταϊγκερ πανηγυρίζει αφού σημειώνει 1-1 στο 67ο λεπτό

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Μπάγερν. O Ρόμπεν πηδάει πάνω από τον Μπίτνερ.